Бундесвер анонсував термінове постачання боєприпасів Україні

Бундесвер анонсував термінове постачання боєприпасів Україні

Загалом німецькі постачання здійснюватимуться у три етапи, на першому етапі Київ отримає 10 тисяч снарядів.

У Бундесвері анонсували нове постачання артилерійських снарядів Україні: найближчим часом українська сторона отримає партію, яка налічує 10 тисяч боєприпасів.

Відповідну заяву зробив голова ситуаційного центру України при оборонному відомстві ФРН Крістіан Фройдінг, повідомляє DW.

За словами німецького генерала, згадані 10 тисяч снарядів – це перший етап постачання в Україну. Ці боєприпаси будуть передані терміново.

Крім того, Берлін підготував ще два етапи постачання. На другому етапі німецька сторона вирішила підтримати ініціативу Чехії щодо закупівлі боєприпасів для української армії та покриє витрати на придбання 180 тисяч снарядів.

Третій етап стосується укладання двосторонньої угоди між ФРН та країною, яку Фройдінг не став називати. У рамках цієї ініціативи Україні буде передано ще 100 тисяч боєприпасів, постачання очікується “приблизно з четвертого кварталу”.

Генерал назвав артилерійські снаряди, а також ракети для ППО та бронемашини найбільш затребуваним на сьогоднішній день озброєнням для ЗСУ.

У середу також стало відомо про плани Польщі подвоїти внесок до чеської ініціативи на купівлю снарядів для України. З такою заявою виступив голова польського зовнішньополітичного відомства Радослав Сікорський під час візиту до Латвії.

Раніше в МЗС Чехії повідомили, що в рамках ініціативи країни щодо закупівлі снарядів для України Київ може отримати вдвічі більше боєприпасів.

Нагадаємо, Bloomberg дізнався про переговори США з Туреччиною щодо збільшення імпорту вибухових речовин, необхідних у виробництві артилерійських боєприпасів. Ці постачання мають відіграти вирішальне значення у планах Вашингтона наростити виробництво снарядів на тлі необхідності покрити потреби України у боєприпасах.

Джерело

Поділитися