Деталі немає, все під санкціями: Росії не вдається відремонтувати пошкоджені НПЗ – ЗМІ

Росія зіткнулася з величезними проблемами та не знає, як відремонтувати пошкоджені НПЗ, оскільки санкції США перекрили доступ до критично важливого обладнання.

Санкції США дуже ускладнюють спроби Росії відремонтувати нафтопереробні заводи, пошкоджені атаками України. Про це повідомляє інформаційне агентство Reuters, розповідаючи про масштаби проблем, із якими несподівано для себе зіткнулася Москва.

Інженери “Лукойлу” зіштовхнулися із серйозними труднощами при спробі відновити свій найбільший НПЗ після пошкоджень. 4 січня вони виявили, що турбіна на їхньому заводі зламалася, виявивши, що єдина компанія, здатна допомогти у відновленні, була американська Honeywell Universal Oil Products. Однак після вторгнення Росії до України компанія пішла з російського ринку.

Згідно з 5 джерелами, компанія Honeywell була єдиним постачальником необхідних запасних частин та послуг для ремонту. Це викликало повну зупинку установки з виробництва бензину на НПЗ НОРСІ, одного з найбільших у Росії.

Несправність каталітичного крекінгу, важливого для виробництва бензину, починаючи з січня, погіршила ситуацію, і неясно, коли його можна буде відремонтувати через відсутність фахівців у РФ. Ці проблеми призвели до скорочення виробництва бензину на 40% на НПЗ НОРСІ, четвертому за величиною у Росії. За оцінками Reuters, “Лукойл” втрачає близько 100 мільйонів доларів на місяць через недоотримані доходи через поточну зупинку.

Honeywell International Inc заявила, що з лютого 2022 року не постачала обладнання та послуги на НПЗ у Нижньому Новгороді та НПЗ “Слов'янськ ЕКО”. Honeywell та ABB постачали технології на російські НПЗ, але санкції суттєво обмежили їхню діяльність.

“Лукойл” звернувся до Китаю для ремонту установки, проте це може вимагати повної заміни обладнання, що буде дорогим процесом.

Криза в російському нафтопереробному секторі продовжує заглиблюватися через поєднання санкцій та атак на заводи.

Раніше з'явилися нові подробиці атаки українських безпілотників, які підірвали Нижньокамський НПЗ.

Джерело

Прокрутка до верху