Команда Байдена таємно співпрацює з Джонсоном для допомоги Україні – Politico

Білий дім підтримував контакт з офісом Джонсона щодо допомоги Україні протягом усієї двотижневої перерви у роботі Конгресу.

Команда Байдена таємно співпрацює із Майком Джонсоном, домагаючись допомоги Україні. Впливове американське видання Politico з'ясувало, що помічники президента США потай працюють за лаштунками, щоб спікер Палати представників Майк Джонсон зміг поставити на голосування пакет допомоги Україні у розмірі 60 мільярдів доларів та вижити у політичному плані.

За словами двох представників адміністрації, Білий дім підтримував контакт з офісом Джонсона щодо допомоги Україні протягом усієї двотижневої перерви у роботі Конгресу. І хоча президент публічно переконував республіканців прийняти пакет допомоги, він і його команда утримувалися від агресивних нападок на спікера у зв'язку із процесом, що затягнувся.

При всьому розчаруванні повільністю Палати представників чиновники адміністрації потай сподіваються, можливо, їхній підхід призведе до того, що Конгрес почне працювати над пакетом допомоги наприкінці цього місяця.

Як виглядатиме цей остаточний пакет, поки неясно. Білий дім не дав офіційних коментарів після недільного інтерв'ю Джонсона каналу Fox News Channel, в якому він висунув ідеї про надання частини допомоги Україні у вигляді кредиту або перерозподіл близько 300 мільярдів доларів у вигляді конфіскованих російських активів.

Демократичні чиновники, які спілкувалися з представниками адміністрації, кажуть, що Білий дім навмисно приховує, чи вважає він будь-яку з цих ідей реалістичною чи здатною увійти до остаточної угоди. Зрештою, основна увага, як і Раніше, приділяється тому, щоб переконати Джонсона в необхідності термінового надання допомоги Україні.

Багатомісячний позов щодо фінансування України наголошує на більш серйозних труднощах, пов'язаних з прийняттям важливих законів у рік виборів і при розділеному уряді. Хоча основна законодавча стратегія адміністрації Байдена вже давно полягає в тому, щоб дозволити Конгресу виконувати свою волю, Джонсон та крихітна республіканська більшість створюють проблеми.

Раніше ветеран морпіха США, син якого загинув в Україні, звернувся до Джонсона щодо військової підтримки Києва.

Джерело

Прокрутка до верху