‚Пхеньян провалив запуск ракети із супутником-шпигуном: ЗМІ озвучили причину НП

‚Пхеньян провалив запуск ракети із супутником-шпигуном: ЗМІ озвучили причину НП

КНДР не вдалося вивести на орбіту ракету із супутником-шпигуном на борту.

КНДР не вдалося вивести на орбіту ракету із супутником-шпигуном на борту. Відомо, що відразу ж після запуску ракети вибухнула в повітрі. Це була перша спроба КНДР вивести у космос супутник-шпигун.

На борту ракети був супутник-шпигун Malligyong-1-1. Сам апарат стартував із космодрому Сохе, заявив віце-генеральний директор Нацуправління аерокосмічних технологій КНДР, інформує ресурс Yonhap.

Джерело пише, що запуск ракети відбувся лише через три години після тристороннього саміту в Сеулі за участю президента Кореї Юн Сок Йоля, прем'єр-міністра КНР Лі Цяна та прем'єр-міністра Японії Фуміо Кісіди.

Найцікавіше, що Рада безпеки ООН суворо заборонила здійснювати запуски з використанням технологій балістичних ракет, включаючи і ракетоносії.

Вибух ракети стався на етапі відокремлення від неї першого розгону.

У Пхеньяні заявили, що причина вибуху – неправильна експлуатація нового двигуна, який працює на нафті та рідкому кисні. Однак це не єдина версія причини НП.

Об'єднаний комітет начштабів Південної Кореї повідомив, що запуск було здійснено в понеділок, 27 травня, близько 23:00 над Жовтим морем у районі Тончанрі.

При цьому в КНДР вже попередили Японію про можливий запуск ще однієї ракети 4 червня, позначивши три місця, куди можуть впасти її уламки.

У 2024 році КНДР планує вивести на орбіту три супутники. У листопаді 2023 року Пхеньян успішно вивів на орбіту свій перший супутник-шпигун.

Індо-Тихоокеанське командування США розкритикувало запуск ракети КНДР.

Сеул у відповідь пригрозив новими військовими навчаннями за участю сучасних винищувачів поблизу кордону.

Раніше ми повідомляли, що КНДР могла поставити РФ понад 1 млн. артилерійських снарядів.

Нагадаємо, КНДР постачає РФ не лише нові, а й застарілі артилерійські снаряди 1970-х років.

Джерело

Like this post? Please share to your friends:
UAZMI