Втрати армії Росії за березень 2024 року: виснаження противника.

Втрати армії Росії за березень 2024 року: виснаження противника.

Втрати армії Росії за березень 2024 року: виснаження противника йде за планом

Після захоплення Авдіївки здавалося, що Росія візьме оперативну паузу і займеться відновленням боєздатності підрозділів, які зазнали колосальних втрат. Але замість цього вона продовжила за інерцією наступати, вичавлюючи з військ потенціал і навіть вводячи резерви. А тому березень 2024 року за втратами в армії РФ не став “нижчим” за попередні місяці, а за деякими показниками і зовсім рекордними.

Втрати особового складу.

У березні 2024 року російські окупаційні війська не зазнали рекордних втрат особового складу, але все ж таки вони виявилися досить високими – 28 200 осіб. Це четвертий показник за весь період повномасштабної війни та відносно стабільний з моменту авдіївського настання РВВ.

Зазначу, що у жовтні 2023 року втрати окупантів становили 22 920 осіб, у листопаді – 28 550, у грудні – 29 970, у січні 2024 року – 26 220, а у лютому – 28 450.

Таким чином, за півроку втрати особового складу РВВ склали 164 310 осіб.

Втрати танків.

Протягом першого місяця весни РВВ втратили 376 танків знищеними, пошкодженими та затрофованими. Це не рекордний показник втрат, але також досить високий. З іншого боку, він буквально до краю вичавлює місячний показник військово-промислового комплексу РФ з постачання танків у зону бойових дій та ремонтних потужностей рембатів і навіть заганяє їх у мінус.

У цьому плані лютий, коли РВВ втратили 288 танків, дозволив окупантам навіть накопичити кілька основних бойових танків (ОБТ), а не тільки компенсувати втрати.

У свою чергу, в зоні бойових дій все частіше стали використовуватися танки Т-62 і Т-54/55 в ударних колонах.

Втрата бойових броньованих машин.

Втрати ББМ у березні становили 739 одиниць. Знову ж таки, це не рекордний показник, але й не низький. Крім того, в зоні БД стали з'являтися не тільки давні, що витягуються зі складів БТР-60 і БТР-50П, а й унікальні зразки.

Зокрема, на фронті вперше було ідентифіковано, а заразом і знищено унікальну радянську командно-штабну машину “судного дня” – ВТС “Ладога”.

Використання в бойових діях таких унікальних музейних експонатів свідчить про те, що російські окупанти відправляють в Україну все, що здатні привести в робочий стан – незалежно від того, наскільки це унікальний зразок техніки.

Втрати ствольної артилерії.

У березні у РВВ було зафіксовано рекорд втрат ствольної артилерії – 976 (попередній було встановлено у вересні 2023 р. – 947). Це може бути обумовлено поставками в зону бойових дій для РВВ все більшої артилерійської компоненти типу, що буксирується.

Буксировані гаубиці радянського зразка (з недостатньою дальністю поразки мети та точністю) стають не тільки більш простою метою для далекобійної та високоточної артилерії в рамках контрбатарейної боротьби, а й для fpv-дронів.

Проте ВПК Росії зміг наростити такими поставками артилерійську компоненту окупаційних військ, адже на відновлення гаубиць, що знімаються зі зберігання, такого типу йде менше часу, ніж на відновлення САУ або РСЗВ.

Втрати РСЗВ.

Показник знищених реактивних систем залпового вогню є досить низьким за березень – 23.

Це обумовлено тим, що РСЗВ через їхню невелику кількість у військах у порівнянні зі ствольною артилерією намагаються тримати на граничному віддаленні від лінії бойового зіткнення, що ускладнює знищення цієї компоненти.

Продовження читайте тут 👉 https://war.obozrevatel.com/kovalenko-polnyim-hodom-idet-istoschenie-protivnika-analiz-poter-rossijskih-okkupantov-za-mesyats.htm

Матеріал спільного проекту OBOZ.UA та групи “Інформаційний опір“.

Коваленко: повним ходом іде виснаження противника. Аналіз втрат російських окупантів за місяць

Армія РФ поставила кілька “рекордів”

Про це Інформує сайт ЮАЗМІ, з посиланням на Телеграм-канал Александра Коваленко

Поділитися