Експерти стверджують, що не все так розкішно, як кажуть у Кремлі, з приводу похвали Медведєва за 1600 нових танків

Експерти стверджують, що не все так розкішно, як кажуть у Кремлі, з приводу похвали Медведєва за 1600 нових танків

Медведєв хвалився 1600 новими танками: експерти заявили, що не все так райдужно, як кажуть у Кремлі

Російська оборонно-промислова база негаразд продуктивна, як її представляють у Кремлі.

Російська оборонно-промислова база негаразд продуктивна, як її представляють у Кремлі. Таку думку видали військовий експерт Олександр Коваленко та військор Костянтин Машовець, ознайомившись детально з цифрами, аналітикою та статистикою.

За словами Машовця, свого піку російська оборонка досягла у вересні 2023 року, після чого далі цифри пішли на спад. Аналітики з Інституту вивчення війни проаналізували дані від Машовця та Коваленка.


Російській оборонці довелося складно, оскільки відчувався брак робочих рук і неможливість отримати нове обладнання, запчастини та інші деталі, необхідні у виробництві військової техніки.

Машовець докорінно не погоджується з тим фактом, що Китай активно продає РФ своє обладнання, яке можна використовувати в оборонній промисловості. Навпаки, все те обладнання, що зараз має РФ, було закуплено на Заході до вторгнення армії Путіна в Україну.

Військовий експерт Олександр Коваленко заявив, що МО РФ більше відновлює старі та зламані танки, ніж закуповує нові. Найвідоміший у РФ “Уралвагонзавод” максимально на рік може виробляти до 60-70 танків “Т-90”. Однак цього року, швидше за все, завод на місяць випускатиме максимум 6 танків.

З трьох відомих у РФ заводів із виробництва танків тільки “Уралвагонзавод” може випускати нові. Два інших – “Омськтрансмаш” і “103-й танкоремонтний завод” у Читі можуть лише ремонтувати або модернізувати вже наявні бронемашини.

За словами Коваленка, у майбутньому РФ доведеться робити ставку на Т-54/55 та Т-62, яких дуже багато залишилося з часів СРСР. За словами експертів, у РФ складно модернізувати такі танки, як “Т-72” та “Т-80”. А 1600 “нових” танків, про які говорив Медведєв, то тут йдеться якраз про відновлені та модернізовані старі танки.

Аналітики з ISW упевнені, що ці обмежені виробничі потужності Росії та недостатня кількість серійних ліній з виробництва танків не є гарантією того, що Москві буде важко виробляти достатньо техніки для підтримки своїх військових зусиль нинішніми темпами або в довгостроковій перспективі.

Здатність РФ модернізувати та використовувати танки, знайдені у сховищах, як і раніше, дає російським військам перевагу на полі бою в загальній кількості наявних танків. Росія послідовно намагалася адаптуватися до обмежень, що виникли в результаті західних санкцій, і обійти санкції, але також буде завзято чинити ці зусилля.

У російської оборонки можуть виникнути труднощі у найближчому майбутньому, а посилення заходів щодо ухилення від санкцій та партнерство з такими державами, як Китай та Північна Корея, можуть допомогти компенсувати наявні недоліки у середньостроковій та довгостроковій перспективі.

Раніше журналісти із CNN озвучили кількість непальців, які приїхали воювати в Україну на боці РФ.

Нагадаємо, аналітики з ISW упевнені, що “цар-поїзд” потрібен РФ не тільки як лінія оборони на Донбасі.

Автор: Дмитро Мироненко

Джерело

Подобається цей пост? Поділіться ним з друзями:
UAZMI