Кожній зброї свій час: українські офіцери розповіли про перспективи F-16 у бою – Politico

Кожній зброї свій час: українські офіцери розповіли про перспективи F-16 у бою – Politico

Ситуація на війні дуже змінилася, і українські військові заявляють про втрачену можливість використати переваги західних винищувачів на полі бою.

Використання винищувачів F-16, які ЗСУ сподіваються застосувати на полі болю до кінця літа, буде вже не таким ефективним, як це могло бути півроку тому.

Про це пише видання Politico, журналісти якого поспілкувалися із високопоставленими українськими військовими.

Один з них розповів, що “кожній зброї свій час” ситуація на полі бою дуже динамічна, і якби F-16 з'явилися торік, вони принесли б більше ефекту.

Як каже співрозмовник видання, Захід з початку повномасштабного вторгнення РФ постійно зволікає та запізнюється з наданням Україні обіцяної військової техніки. Через це у ЗСУ виникають серйозні проблеми на фронті. Офіцер згадав слова екс-главкому Валерія Залужного, який називав нинішню війну з Росією “війною одного шансу”.

“Під цим він мав на увазі, що системи озброєння дуже швидко стають непридатними, тому що росіяни швидко навчаються”, – пояснив військовий.

Він додав, що крилаті ракети Storm Shadow та SCALP, передані Україні Британією та Францією, використовувалися успішно, але недовго. Росіяни процвітають у швидкому протистоянні новим системам на полі бою і “не дають другого шансу”.

Видання зазначає, що ЗСУ зараз потребують більшої кількості звичайної зброї: артилерії, сотень тисяч снарядів і безпілотників. За словами одного з військових, українській армії, щоб успішно протистояти просуванню російських військ, необхідно 4 мільйони снарядів та 2 мільйони дронів. Крім того, на фронті не вистачає людей.

Раніше ми писали, що влітку 2024 року в Україну прибудуть довгоочікувані винищувачі F-16 американського виробництва.

Також ми повідомляли, що українські пілоти, які проходять підготовку на F-16 у США та Європі, вражені цим літаком.

Джерело

Подобається цей пост? Поділіться ним з друзями:
UAZMI