Новий спосіб закриття неба в Україні: військовий спеціаліст розповів про єдину сітку у галузі радіотехнологій

Єдина сітка: військовий спеціаліст у галузі радіотехнологій розповів про новий спосіб закрити небо в Україні

Сергій “Флеш” Бескрестнов розповів, як розгортання РЕБ по всій Україні допоможе ППО працювати ще ефективніше.

Кошти РЕБ – це не альтернатива ППО, проте їхнє розгортання по всій країні закрило б небо набагато щільніше від ворожих ракет і особливо безпілотників. Про те, як це працює, розповів військовий спеціаліст у галузі радіотехнологій Сергій (“Флеш”) Бескрестнов в інтерв’ю для YouTube-каналу “Фабрика новин”.

“РЕБ може працювати як окремо, так і в сукупності із засобами ППО. Наприклад, якщо ми закриваємо якусь територію РЕБ від сигналів GPS-навігації, то “Шахед” банально не може орієнтуватися. Він проходитиме через цю територію, збиватиметься з курсу , намагатися повернутися і знову збиватися. І коли він намотуватиме ці кола, то, природно, у нашої ППО збільшуються шанси його збити”, – пояснив експерт.


На жаль, ракети засобами РЕБ ми не можемо збивати, наголосив Бескрестнов. Але ми активно протидіємо з їхньою допомогою ворожим ракетам, заважаючи їм потрапляти в ціль. З безпілотниками це працює більш ефективно. І чим більшу сітку РЕБ ми збудуємо, чим більше областей закриємо, тим безпілотникам буде складніше орієнтуватися та потрапляти в ціль.

За словами фахівця, для закриття певного регіону кошти РЕБ потрібно ставити кожні 30-100 км на високих точках, щоб вони створили єдину сітку. Це покриття можна порівняти з мобільним зв’язком.

Звичайно, це тривалий процес, додав експерт, оскільки для створення єдиної системи управління РЕБ потрібно знайти електроживлення, укласти договори оренди, поставити вежі, отримати документацію, провести певні технічні роботи, укласти договори з енергосистемами на підключення, а також забезпечити безпеку цих пристроїв.

“Ми повинні всі засоби РЕБ звести в єдину систему управління. Військові її повинні включати та вимикати. І коли ми починаємо опрацьовувати всі ці питання у комплексі, то розуміємо, що це величезна програма. По суті, це те, чим займаються мобільні оператори, коли розгортають свою мережу”, – сказав фахівець.

Нагадаємо, в ISW озвучили наслідки недостатньої допомоги Заходу Україні із системами ППО.

Раніше в ВВС назвали небезпечний тип російських ракет, який не може перехопити ППО: “Не вдалося перехопити жодну з них”.

Автор: Дар’я Александрова

Джерело

Подобається цей пост? Поділіться ним з друзями:
UAZMI