NYT дізналася три причини різкої зміни позиції Джонсона щодо допомоги Україні

NYT дізналася три причини різкої зміни позиції Джонсона щодо допомоги Україні

Спочатку спікер Палати представників стверджував, що не підтримає фінансування Києва без вирішення питання із кордоном США, але потім змінив риторику.

Голова нижньої палати Конгресу США Майк Джонсон тривалий час чинив опір винесенню на голосування питання про нове фінансування для України. На початку свого спікерства він стверджував, що не підтримає це рішення, доки не будуть вжиті заходи щодо зміцнення американського кордону, на яких наполягали республіканці, але потім кардинально змінив свою риторику.

Як повідомляє NYT на позицію Джонсона вплинули дані розвідки, політичний тиск та особисті переконання.

Так, спікер отримав інформацію про те, що російський диктатор Володимир Путін не має наміру зупинятися у разі перемоги в Україні та може вторгнутися до балтійських країн.

Видання також зазначає, що значний вплив на думку Джонсона мала зустріч в Овальному кабінеті з президентом США Джо Байденом, на якій були присутні й інші конгресмени. Високопосадовці з нацбезпеки пояснили тоді спікеру, що Україна швидко закінчує боєприпаси, і розповіла, якими катастрофічними будуть наслідки, якщо не посилити українську ППО.

Крім того, Джонсон був уражений історіями, які він почув від президента України Володимира Зеленського щодо масштабів страждань українського народу внаслідок російських обстрілів. Це зачепило християнські почуття спікера, йдеться у матеріалі.

Ще один фактор, що вплинув на позицію Джонсона, – зростаючий політичний тиск. Він опинився у незручному становищі, коли демократи та частина представників Республіканської партії активно виступали за допомогу Україні.

Коли Джонсон дав згоду на винесення законопроекту на розгляд, на нього обрушилася хвиля критики з боку праворадикального крила Республіканської партії, але речник дав зрозуміти, що його не турбує можливість втрати своєї посади, а його думки зосереджені на тому, як допомогти Україні стримувати Росію.

Нагадаємо, за кілька годин до вирішального голосування у Палаті представників Джонсон сказав журналістам, що запропонований ним законопроект, можливо, неідеальний, але це “найкраще, що можна отримати за нинішніх умов”.

Напередодні нижня палата Конгресу підтримала законопроект щодо допомоги Україні. Наступного тижня документ має схвалити Сенат, а потім його відправлять на підпис президенту США.

Джерело

Подобається цей пост? Поділіться ним з друзями:
UAZMI