“Перевага” Росії у FPV-дронах – не кінець світу. Є в…

“Перевага” Росії у FPV-дронах – не кінець світу.  Є в…

“Перевага” Росії у FPV-дронах – не кінець світу. Є можливість протидіяти “камікадзе”

Останнім часом інформаційний простір лихоманить повідомленнями про те, що російські окупаційні війська отримують перевагу у FPV-дронах на полі бою і за кілька місяців зможуть полювати не лише на техніку, а й на бійців Сил оборони України. А вони, у свою чергу, нібито не залишатимуть підземних притулків через цю загрозу.

Досить апокаліптично виглядає, але чи справді все так погано? Давайте розберемося.

Як зароджувалась війна дронів.

Сьогодні FPV-дрони і справді стали невід'ємною складовою ближньої зони по лінії бойових зіткнень. Але перш ніж продовжити “розбір польотів”, слід коротко згадати і те, як еволюціонувало застосування FPV-дронів за останні два роки.

У 2022 році саме Сили оборони України стали законодавцями трендів застосування FPV-дронів, перетворивши їх на ефективні ерзац-бомбардувальники для добивання пошкодженої техніки ворога або безпосереднього знищення через скидання зверху того чи іншого боєприпасу. Не можна сказати, що СОУ були першими, хто вигадав такий формат застосування FPV-дронів – ця методика застосовувалася і раніше по лінії фронту обома сторонами. Але саме у 2022 році захисники України довели цей метод до досконалості.

Російські війська як спробували його спішно скопіювати, а й захистити свою техніку від таких поразок. Зокрема, ґратчасті мангали, які спочатку створювалися для безглуздої протидії пікіруючим зверху засобам поразки, почали спішно міняти на суцільні козирки, які, за ідеєю, мали захистити техніку від скидів. Але варто тільки росіянам розпочати роботу над цими козирками, як наприкінці 2022 – на початку 2023 стали з'являтися FPV-дрони-камікадзе.

Маневрені, озброєні спочатку пострілом від РПГ-7 кумулятивного типу ПГ-7 – від них уже не рятували козирки, і тому рембат стали варити грати на бічні проекції, встановлювати сітки. Техніка все більше починала нагадувати кустарні вольєри у зоопарку.

Але в цій історії розвитку методів застосування FPV-дронів головне все ж таки те, хто завжди був на крок попереду і хто наздоганяв і пристосовувався до протидії. І, як ми можемо бачити, у винахідливості застосування FPV-дронів Сили оборони України завжди були попереду російських окупаційних військ, а ті вже наздоганяли нас як за методами застосування, так і засобами захисту.

Але є один аспект, у якому РВВ завжди були попереду СОУ – фінансування. Росія могла собі дозволити закуповувати запчастини або повністю готову продукцію FPV-дронів значно більшими партіями, ніж Україна. Особливо у Китаю, ряд компаній якого має негласне правило – віддавати пріоритет по виконанню найбільшого замовлення.

Росія могла собі дозволити замовити 50, 100, 300 тисяч дронів і отримати їх раніше за всіх інших замовників. І саме в такий період ми з вами входимо у 2024 році, коли країна-агресор отримує пріоритет на замовлення та їх виконання доводиться до пікових показників.

Протидія загрозі…

Продовження читайте тут 👉 https://war.obozrevatel.com/kovalenko-preimuschestvo-rossii-v-fpv-dronah-ne-konets-sveta-est-vozmozhnost-protivodejstvovat-kamikadze.htm

Матеріал опубліковано в рамках спільного проекту OBOZ.UA та групи “Інформаційний опір“.

Україна має доступ як до західної продукції, так і власне виробництво

Про це Інформує своїх читачів ресурс UAZMI, з посиланням на Телеграм Александра Коваленко

Подобається цей пост? Поділіться ним з друзями:
UAZMI