Путін повинен бути осуджений за військові злочини під час штурму Маріуполя – звіт Хельсінського комітету Human Rights Watch

Путін повинен бути осуджений за військові злочини під час штурму Маріуполя – звіт Хельсінського комітету Human Rights Watch

Путін має бути засуджений за військові злочини під час штурму Маріуполя – доповідь Human Rights Watch

У доповіді HRW рекомендується залучити до суду Путіна та інших високопосадовців РФ за їхню роль у військових злочинах, пов’язаних зі штурмом Маріуполя.

Президент РФ Путін має постати перед судом у справі про військові злочини у зв’язку з жорстоким штурмом Маріуполя, внаслідок якого загинули тисячі людей, було зруйновано незліченну кількість будівель, а слідом за цим була широкомасштабна кампанія з русифікації українського містайдеться у новій доповіді правозахисної організації Human Rights Watch.

Про це повідомляє телеканал CNN.


Міжнародна правозахисна організація встановила, що під час облоги міста з боку армії РФ відбувалися неодноразові обстріли та руйнація цивільних будівель та інфраструктуриа це є явним порушенням міжнародного гуманітарного права.

Спираючись на аналіз супутникових знімків, фотографій та відеозаписів міських цвинтарів, експерти встановили, що під час бойових дій загинуло близько 8 000 осіб, але це консервативна оцінка, додають у HRW. Число загиблих може бути набагато вищим, тому що тіла людей могли залишитися під уламками будівель або бути поховані у братських могилах.

Місцева мешканка Валентина Рябокрис, 85 років, стоїть у своєму маріупольському будинку, зруйнованому армією РФ

У 215-сторінковій доповіді, яка ґрунтується на дослідженнях, що проводилися протягом майже двох років спільно з правозахисною групою Truth Hounds, докладно описані зусилля російської влади щодо викорінення української культури у місті з моменту його захопленняобмеження пересування українців та нав’язування прокремлівського світогляду у школах та громадському житті.

У доповіді йдеться про руйнування російськими військами тисяч будівель, у тому числі сотень багатоповерхових житлових будинків та об’єктів цивільної інфраструктури, таких як лікарні, школи та університети.

У ньому також вказані 17 військових російських чи пов’язаних з Росією національних підрозділів, які діяли у місті під час піку бойових дій у березні – квітні 2022 рокуа також високопосадовці, які, на думку авторів доповіді, можуть нести кримінальну відповідальність.

За словами керівника відділу криз та конфліктів Human Rights Watch Айди Сойєр, “було очевидно, що високопосадовці аж до президента Путіна були в курсі ситуації в Маріуполі. і, схоже, брали безпосередню участь у плануванні та координації” штурм міста.

У доповіді HRW рекомендується провести розслідування та
притягнути до відповідальності Володимира Путіна та інших високопосадовців за їхню роль у очевидних військових злочинахпов’язаних з облогою Маріуполя, та “можливе навмисне блокування гуманітарної допомоги та евакуації”.

Російський танк у Маріуполі у квітні 2022 року, у розпал боїв навколо міста.


У Кремлі заперечують значимість рішення МКС, але роблять це активно, що навіть пропаганда не вірить у погрози і чекає на держпереворот у Росії.

Автор: Марк Ворошилов

Джерело

Подобається цей пост? Поділіться ним з друзями:
UAZMI