РФ “пройшла” заборону Туреччини на прохід військових кораблів через Босфор

РФ “пройшла” заборону Туреччини на прохід військових кораблів через Босфор

РФ “прорвала” заборону Туреччини на прохід військових кораблів через Босфор

Кремль використовує торгові судна для обходу заборони руху військових кораблів через протоки Босфор і Дарданелли і постачає зброю з Сирії.

Росія обходить введену Туреччиною з початку повномасштабного російського вторгнення в Україну заборону на прохід військових кораблів через протоки Босфор і Дарданелли і постачає зброю із Сирії.

Як повідомляє моніторингова група “Кримський вітер”, для цього Кремль використовує торгові судна, більшість з яких належить підконтрольній Міноборони РФ компанії “Оборонлогістика”, включеній до американського списку санкцій.


Так, судна BALTIC LEADER та LADY MARIIA після доби проста біля входу в протоку Босфор пішли на “прорив” у напрямку Новоросійська. Іноді згадані судна на виході з протоки чекає на конвой російських військових кораблів, що свідчить про важливість вантажу.

До Новоросійського суду мають прибути 26 та 27 лютого, відповідно.

Про те, що РФ, ймовірно, використовує торгові судна для нелегального завезення зброї з Сирії, Bloomberg писав ще у серпні 2022 року. Оскільки такі кораблі не кваліфікуються як військові, Анкара пропускає їх через Босфор. Зокрема згадувалося судно Sparta II, на якому, за даними європейської розвідки, знаходилися військові машини.

У свою чергу видання The Wall Street Journal писало, що Росія за допомогою судна Sparta II перевезла в Новоросійську систему ППО “С-300”.

Плюс у березні 2023 року через Босфор пройшов санкційний корабель із РФ Sparta IV, на борту якого також могла бути зброя.

Нагадаємо, після повномасштабного вторгнення РФ в Україну Туреччина оголосила про заборону проходу російських військових кораблів у Чорне море. Відповідне рішення було ухвалено турецьким лідером Реджепом Тайіпом Ердоганом, повідомив тоді президент України Володимир Зеленський.

Автор: Артем Малиновський

Джерело

Подобається цей пост? Поділіться ним з друзями:
UAZMI