Росія зазнає невдачі у спробі захопити важливе місто-фортеця на Донбасі – ЗМІ

Росія зазнає невдачі у спробі захопити важливе місто-фортеця на Донбасі – ЗМІ

Спроба захопити Годинник Яр обертається важкими втратами для російської армії, кажуть військові аналітики.

Згідно з новим аналізом, російські війська зупинилися у своєму наступі в Донецькій області, досягнувши лише “повільного прогресу” навколо стратегічного міста Годин Яр на Сході країни. Це поселення є ключем до оборонної лінії Києва на Сході України та стало головною метою Москви.

Незважаючи на заяву американської влади про плани оперативно відправити вже підготовлену військову допомогу Україні, Москва може “скористатися обмеженим періодом до прибуття нової американської допомоги”, щоб посилити свої атаки на фронті. Російських окупантів насамперед цікавить Годин Яр, який є ключовим у оборонній лінії Києва на Сході України та став головною мішенню для Москви.

Про це пише американський Newsweek, зазначаючи, що можливе захоплення міста “дозволить Росії атакувати пояс оперативно значимих міст-фортець України”.

Міста-фортеці – це сукупність населених пунктів на захід від лінії фронту на підконтрольній Україні території, включаючи Слов'янськ, Краматорськ, Дружківку та Костянтинівку. Міста розташовані на відстані від семи до 18 миль від лінії фронту.

Теоретичне захоплення Часового Яру також може допомогти Росії відрізати Костянтинівку від лінії фронту на відстані близько 12 кілометрів, що поставить під загрозу “хребет оборони України” на Донеччині, підтверджують експерти. Українські військові попередили, що Росія переміститься з Часового Яру до Краматорська та Слов'янська.

Годинник Яр “сильно захищений” і розташований на височини, вказав напередодні уряд Великобританії. “Російські наземні сили досягли лише повільного прогресу в цьому районі”.

У неділю українські військові заявили, що за останні 24 години російські війська здійснили 28 атак у районі Бахмута, у тому числі в районі Івановського, на південний схід від Часового Яру.

Росія в основному зосередила свої зусилля на просуванні на захід Донецька, повільно, але вірно рухаючись на схід регіону, одночасно підтримуючи менш інтенсивні бої на інших ділянках лінії фронту.

Українські чиновники вважають, що Росія планує літній наступ, який може розпочатися вже наприкінці наступного місяця. Київ також наголосив, що його здатність протистояти новому наступу залежатиме від постачання західної військової допомоги.

У суботу Палата представників Конгресу США схвалила виділення понад 60 мільярдів доларів на допомогу Україні, яка вже кілька місяців не може бути надана через політичні розбіжності.

За оцінками ISW у суботу, для того, щоб допомога прибула на поле бою і почала приносити користь, будуть потрібні тижні, а за цей час Україна, швидше за все, втратить ще більше позицій для Росії.

Раніше повідомлялося, що США хочуть відправити до України додаткових військових радників, оскільки війна набирає обертів.

Джерело

Подобається цей пост? Поділіться ним з друзями:
UAZMI