Україна планує потопити кораблі ЧФ РФ за допомогою роботизованого флоту

Україна готується потопити кораблі ЧФ РФ за допомогою роботизованого флоту

Йдеться про підводні дрони, здатні нести торпеди, міни і навіть ракети.

Україна отримала значну перевагу у битві на морі завдяки морським безпілотникам та готується нарощувати ініціативу у Чорному морі, роблячи ставку на роботизований флот, – проект FURY.

Про це йдеться у матеріалі видання Naval News.


Йдеться про групу підводних дронів на базі західних апаратів, які зможуть нести торпеди, міни та навіть ракети. Такі безпілотники будуть задіяні у розвідувальних та ударних місіях. Крім того, вони зможуть атакувати цілі далеко в морі.

“Уявіть собі майбутнє, в якому українські підводні човни топлять російські військові кораблі далеко в Чорному морі. Проект FURY, який готується до наступного українського хакатона з оборони, наважився зробити саме це”– йдеться у матеріалі.

При цьому командувач ВМС України Олексій Неїжпапа зазначає: протидія з боку ворога зростає, деякі тактичні хитрощі українських військових, які приносили результат у попередні два роки, вже не спрацюють у 2024 році, тому необхідно змінювати тактику та технічні характеристики морських дронів.

Аналітики повідомляють, що озброєні підводні безпілотники мають три очевидні переваги: раптовістю, непомітністю та живучістю.

Крім цього, вони не вимагають матеріально-технічного та особового складу звичайних підводних човнів.

Підхід проекту FURY полягає у тісній взаємодії із західними виробниками автономних підводних апаратів. Це має призвести до створення більш функціональної платформи, ніж якби проект займався розробкою дрону з нуля.

Нагадаємо, у грудні стало відомо про три унікальні морські дрони України, які наводять страх на Чорноморський флот Росії. Ці апарати здатні розвивати швидкість до 110 км/год.

Тим часом, на початку січня в СБУ показали перший в історії бій між українськими безпілотними морськими дронами і береговими кораблями РФ.

Автор: Артем Малиновський

Джерело

Подобається цей пост? Поділіться ним з друзями:
UAZMI