Якщо вже така справа, то думаю, варто згадати про одне забуте…

Якщо вже така справа, то думаю, варто згадати про одне забуте…

Якщо така справа, то думаю, варто згадати про один забутий проект… Як-52Б

У період війни в Афганістані радянські війська опинилися в ситуації, коли у них не було ефективної штурмової авіації (Су-25 тоді ще не було), а тому було поставлено завдання швидкого створення легкого, маневреного штурмовика, для боротьби з противником у районах без ешелонованої ППО.

Одним із рішень стала бойова модифікація Як-52Б.

На Як-52 було встановлено підвісний контейнер КПК-23-250 та блоки НУРС УБ-32.

Здавалося б, дешевий і дієвий варіант, для боротьби з тапочниками, але виявилося, що ні.

Навчально-тренувальний літак Як-52 мав слабкий для штурмовика двигун М-14П, потужністю 360 к.с. В результаті, при виконанні штурмових маневрів (пікірування) та відстрілі НУРС, літак зависав, а також втрачав курсову стійкість. Причому це стосувалося не лише відстрілу НУРС, а й стрілянини з КПК-23-250.

До 1983 року було ухвалено рішення закрити проект, до того ж, на той момент почала сходити зірка Су-25, а у “тапочників” в Афганістані ПЗРК стає штатним озброєнням і потреба в дешевому засобі боротьби з партизанами відпала.

Але це я все до чого?

З Як-52Б не вийшов штурмовик, хоча самі інженери КБ Яковлєва стверджували, що за наявності потужнішого двигуна, коней на 800, можна було б позбутися проблем при стрільбі, але… Але тут інший момент. У ситуації зі знищенням БПЛА, за допомогою поршневої чи турбогвинтової авіації, застосовується не зовсім функціонал штурмовика. Та й до того ж, у нас технологічних рішень завдяки західним партнерам дещо більше, ніж у СРСР наприкінці 1970-х.

Є над чим замислитись. Причому не лише для Одеської області. Російське розвідувальне дерьмо розліталося останнім часом по всій ближній та середній зоні від ЛБС.

Про це Інформує своїх читачів видання ЮАЗМІ, з посиланням на Телеграм-канал Александра Коваленко

Подобається цей пост? Поділіться ним з друзями:
UAZMI