Жіноча Ліга Чемпіонів 2024-2025 Арсенал здобув необхідну перемогу над Валереньгою в першій грі після відходу Айдевалла

Пiсля відходу Йонаса Ейдеваля “канонірки” здобули впевнену перемогу у Лізі чемпіонок

Матч Ліги чемпіонок жінок між Арсеналом та норвезьким Валереньгою став першою грою лондонського клубу після відставки головного тренера Йонаса Ейдеваля.

Під керівництвом тимчасового тренера Рене Слегерс “канонірки” мали важливе завдання – здобути перемогу та заспокоїти хвилювання навколо команди. Чи вдалося їм це зробити? Про це далі у нашому огляді.

Арсенал розгромив Валереньгу: перемога після ери Ейдеваля

Арсенал розпочав життя без Йонаса Ейдеваля з переконливої перемоги над чемпіоном Норвегії Валереньгою з рахунком 4:1 на Емірейтс у середу, 16 жовтня 2024 року, у рамках Ліги чемпіонів жінок. Вже на другій хвилині Емілі Фокс відкрила рахунок, а Кейтлін Форд подвоїла перевагу “канонірок”. Проте гості зменшили відстань до мінімуму перед перервою. Лише наприкінці матчу Маріона Кальдентей та Алессія Руссо встановили остаточний результат.

У перші півгодини гри “канонірки” домінували на полі та могли забити більше двох голів, які принесли їм Фокс та Форд. Однак Валереньга забив після свого першого ж удару в рамку воріт завдяки голу Олауг Тведтен за десять хвилин до перерви. Крім того, Карина Севік мала чудовий шанс зрівняти рахунок на початку другого тайму, але не змогла реалізувати його.

Вихід на заміну Стіни Блекстеніус кардинально змінив гру. Вона віддала гольову передачу на Маріону Кальдентей, яка забила третій гол, а потім сама асистувала Алессіі Руссо, яка встановила остаточний рахунок. Перемога принесла Арсеналу друге місце в групі, обійшовши Ювентус.

Головний момент – успішний фінал

З огляду на початок сезону, якщо б Севік зрівняла рахунок на початку другого тайму, це б серйозно вплинуло на психологічний стан Арсенала. Ранній гол на першій хвилині заспокоїв гравців після відставки тренера менше ніж за 48 годин до матчу.

Хоча два пізніх голи були несправедливими до Валереньги, “канонірки” створили безліч гольових моментів, а воротар Тove Enblom здійснила понад десять сейвів. Крім того, Арсенал кілька разів потрапляв у стійку.

Гра дала Арсеналу справжню надію на краще майбутнє під керівництвом Слегерс та майбутнього постійного тренера.

Найкраща гравчиня матчу – Маріона Кальдентей

Багато витончених моментів гри пов’язані з восьмим номером “канонірок”. Вона часто просувала м’яч з центральних зон до штрафного майданчика, створюючи можливості для атак. А наприкінці матчу забила важливий гол і зробила видатну передачу на четвертий гол.

Оцінки гравців:

Арсенал: Ван Домселаар 6; Фокс 7, Вільямсон 7, Лая Кодіна 6, Маккеб 6; Вальті 6, Літтл 6; Маріона Кальдентей 9*, Форд 8, Мід 7; Руссо 7.
Заміни: Кетлі 6, Маанум 7, Блекстеніус 8, Рейд 6, Хуртіг 6.

Валереньга: Енблом 8; Хорте 6, Торснес 6, Ковач 6; Б’єльде 6, Віккіус 6, Томсен 7, Хейдарсдоттір 6; Столен Годо 6, Тведтен 7; Севік 7.
Заміни: Арнесен 6, Ліндвалл 6, Сесай 6, Енгер 6, Олсен 6.

Найважливіші моменти матчу:

• 2′ ГОЛ! АРСЕНАЛ (ФОКС) 1-0 ВАЛЕРЕНЬГА! Чудовий початок! Фокс забила з близької відстані після передачі від Форд.
  • 28′ ПОПАДАННЯ В СТОЙКУ! Вільямсон після кутового удару влучила в стійку. Руссо двічі була зупинена Енблом.
  • 29′ ГОЛ! АРСЕНАЛ (ФОРД) 2-0 ВАЛЕРЕНЬГА! Форд забила свій п’ятий гол у Лізі чемпіонів після сейву Енблом.
  • 35′ ГОЛ! АРСЕНАЛ 2-1 ВАЛЕРЕНЬГА (ТВЕТДЕН)! Несподіваний гол гостей.
  • 52′ СЕВІК ПРОПУСКАЄ ШАНС! Вона створила момент сама, але пробила над воротами.
  • 85′ ГОЛ! АРСЕНАЛ (КАЛЬДЕНТЕЙ) 3-1 ВАЛЕРЕНЬГА! Блекстеніус зробила передачу на Кальдентей.
  • 86′ ПОПАДАННЯ В СТОЙКУ! Блекстеніус була зупинена Енблом, а потім влучила в стійку.
  • 90+3′ ГОЛ! АРСЕНАЛ (РУССО) 4-1 ВАЛЕРЕНЬГА! Кальдентей зробила чудову передачу на Руссо.