На кордоні можливе ускладнення руху через страйк польських перевізників

На кордоні з Польщею можливе ускладнення руху для вантажівок через страйк польських перевізників. Про це українських прикордонників повідомили польські колеги, пише пресслужба ДПСУ.

На кордоні можливе ускладнення руху через страйк польських перевізників

«За наявною інформацією, польські перевізники планують проведення тривалої акції, яка може розпочатися з 3 листопада. Під час своїх дій вони мають намір блокувати рух вантажного транспорту, що слідуватиме через українсько-польський кордон у напрямку пунктів пропуску Ягодин — Дорохуськ, Краківець — Корчова, Рава-Руська — Хребене. Ускладнення руху можливе як на в’їзд до Польщі, так і на виїзд,» — йдеться у повідомленні.

У Держприкордонслужбі просять громадян і перевізників, які планують перетинати кордон з Польщею, врахувати цю інформацію.

У той же час, за наявними даними від польських колег, організатори таких дій на території Польщі не планують перешкоджати руху автобусів, транспортних засобів, що перевозять гуманітарну допомогу, швидкопсувні вантажі та ін., а також легкового транспорту, — передає пресслужба ДПСУ.

Держприкордонслужба запевняє, що  органи державної влади України вживають всіх можливих заходів для нормалізації транскордонного руху. 

Наприкінці жовтня Україна направила Польщі дипломатичну ноту з проханням не допустити блокування польськими перевізниками спільного кордону. Оскільки воно шкодитиме інтересам обох країн та негативно позначиться на відносинах у сфері торгівлі. Про це заявив посол України в Польщі Василь Зварич в коментарі Укрінформу.

Саме блокування польськими перевізниками руху товарів чи будь-яке його обмеження може завдати шкоди інтересам України і Польщі на тлі навантажень на пункти пропуску, зазначив дипломат.

Він сподівається, що польська влада зуміє досягти порозуміння з потенційними протестувальниками, щоб уникнути блокування кордону.

«Адже такі погрози протестувальників блокувати рух в пунктах пропуску зовсім не допомагають іміджу Польщі, а також тим польським підприємцям, які беруть участь чи мають намір брати участь у проєктах з відбудови України… Крім того, посольство звернулося з офіційною нотою до МЗС Польщі з проханням вжити заходів для недопущення блокування чи обмеження руху через українсько-польський кордон», — підсумував Зварич.

Зазначимо, польські перевізники погрожують з листопада перекрити всі пункти пропуску з українською стороною через надмірну конкуренцію після лібералізації міжнародних перевезень між Україною та ЄС.

На кордоні можливе ускладнення руху через страйк польських перевізників


Джерело


Прокрутка до верху