Знайдено російський слід у диверсії на газопроводі Balticconnector

Знайдено російський слід у диверсії на газопроводі Balticconnector

Росія може бути причетною до руйнування в жовтні 2023 року газопроводу Balticconnector, в морі між Естонією та Фінляндією та пошкодження оптоволоконного кабелю коло архіпелагу Шпіцберген в січні 2022 року. Про це йдеться в матеріалі журналістів-розслідувачів із центру Досьє.

Знайдено російський слід у диверсії на газопроводі BalticconnectorЗМІ зазначає, що спецслужби РФ можуть мати пряме відношення до серії диверсій, що сталися останніми роками у водах Північного Льодовитого океану.

«За останні два роки біля берегів Скандинавії сталося кілька загадкових інцидентів із пошкодженням підводної інфраструктури. Останній стався 8 жовтня — тоді китайський контейнеровоз вивів з ладу газопровід між Фінляндією та Естонією, вважає фінська поліція. Центр Досьє вивчив власників корабля і знайшов у них зв’язки. з Росією. А підозрюваними у попередніх інцидентах взагалі були російські судна», — зазначається в розслідуванні.

Кінцевим власником судна Newnew Polar Bear, причетного, на думку фінської поліції, до пошкодження газопроводу Balticconnector, є китайський підприємець Фань Юйсінь. Журналісти стверджують, що бізнесмен тісно пов’язаний з Росією. Зокрема, в 2016 році він відкрив у Москві компанію Рус-кит центр освіти та культури, яка пізніше була перейменована на Торгмолл.

Розслідувачі зазначають, що 7 січня 2022 року, ще до вторгнення РФ в Україну, стався раптовий вихід із ладу оптоволоконного кабелю, що з’єднує архіпелаг Шпіцберген із материковою Норвегією.  Того ранку в районі аварії знаходилося лише одне судно — російський рибальський траулер Мелькарт 5. Судно справді могло «дотягтися» до дна в районі інциденту. Однак при цьому вони зазначають, що частину відповідальності несе і компанія, яка проклала оптоволокно. 

Крім того, керівні позиції у більшості рибальських компаній Росії, які ведуть профільну діяльність у північних водах, займають колишні співробітники ФСБ. 

Як повідомляли в уряді Фінляндії, влада виявила пошкодження газопроводу Baltic Connector в ніч з 7 на 8 жовтня. Крім того, виявлено несправність у кабелі зв’язку між Фінляндією та Естонією.

Зазначалося, що газопровід вийде з ладу на кілька місяців.

Джерела у сфері закордонних справ і політики безпеки повідомили фінському виданню Iltalehti, що уряд вважав цілком можливою диверсійну атаку з боку РФ на газопровід, що проходить Фінською затокою.

BalticConnector — двоспрямований морський/наземний газопровід-інтерконектор між Інкоо (Фінляндія) та Палдіскі (Естонія). Він з’єднує естонські та фінські газові мережі. Трубопровід надає Фінляндії доступ до латвійських сховищ природного газу в Інчукальній.

Росія є непередбачуваною і загроза з боку Кремля може зрости. Про це, нагадаємо, у понеділок, 2 жовтня, заявив прем’єр-міністр Фінляндії Петтері Орпо.

Знайдено російський слід у диверсії на газопроводі Balticconnector


Джерело


Поділитися