Вартість ремонту перевищили на 30 мільйонів: як витрачають кошти фонду відновлення на Житомирщині

Ліцей у селі Кирдани Овруцької громадина Житомирщині відремонтують за рахунок фонду відновлення. Заявлена вартість ремонту сільського ліцею у селі Кирдани , де навчались 140 учнів, склала 126 мільйонів гривень. Це – один із п’яти об’єктів Житомирщини, на які з держбюджету до фонду ліквідації наслідків збройної агресії було виділено 830 млн грн. державної субвенції

У березні минулого року ворожі обстріли пошкодили ліцей у селі Кирдани (разом із будинком культури, котельнею і житловими будинками). Місцеві кажуть, повибивало шибки на вікнах. Вікна відремонтували. А цього року взялись за капільний ремонт будівлі, розраховуючи на кошти з обласного фонду ліквідації наслідків збройної агресії.

Житомирська обласна адміністрація була готова витратити на ремонт навчального закладу на 140 учнів – понад 100 мільйонів гривень з фонду ліквідації наслідків збройної агресії.

Розпорядження щодо капільного ремонту Кирданівського ліцею Овруцької громади, де затверджено проєктну докуменцію кошторис в сумі 126 млн 070 тис. 637 грн., підписав начальник Житомирської обласної військової адміністрації 13 липня 2023 року .

Затвердити проєктну докуменцію за робочим проєктом “Капільний ремонт Кирданівського ліцею Овруцької міської ради за адресою: вул.Лесі Українки, 2, с. Кирдани, Коростенського району, Житомирської області” загальною кошторисною вартістю будівництва в поточних цінах на 17.05.2023 – 126 070,637 тис. грн, у тому числі: будівельні роботи – 69 450,280 тис. грн; усткування меблі, інвенр – 8 106,715 тис. грн; інші витрати – 48 513,642 тис. грн“, — йдеться у розпорядженні.

Однак, закупівля “Капільний ремонт Кирданівського ліцею Овруцької міської ради за адресою: вул. Лесі Українки, 2, с. Кирдани, Коростенського району, Житомирської області” мала вже нову очікувану вартість 118 млн 364 тис. 923,20 грн.

В технічному завданні вказано, що підрядник має: провести демонжні і підготовчі роботи; поміняти підлогу на двох поверхах ліцею у спортзалі; пошпаклювати пофарбувати стіни і зробити “художнє оформлення стін 3-ї категорії складності”; утеплити цоколь і фасади мінераловатними плими; оновити вхідну групу; зробити відкидний слевий пандус, ванжний пасажирський підйомники; зробити “з нуля” систему вентиляції; оновити системи водо-, тепло електропосчання; всновити нові умивальники, унізи, мийки тощо; замінити світильник, вимикачі розетки; змонтувати охоронну сигналізацію; провести мережу інтернет; всновити пасажирський ліфт трифазний генератор.

Передбачене кож придбання меблів, інвенрю облаштування території:

  • 14 інтерактивних дошок;
  • обладнання для кухні з посудомийною котломийною машинами;
  • меблі проектори для 14 учбових класів, які розраховані на 260 учнів;
  • мелеві шафи лави без спинки для роздягалень і інвенр для спортзалу;
  • меблі холодильник для кабінету медпрацівника;
  • 20 столів 20 стільців для кабінету інформаційних технологій;
  • спортивний майданчик зі штучним покриттям;
  • висадження дерев, кущів квітів.

В технічному завданні до тендеру зазначено, що до очікуваної вартості закупівлі включені кошти на відрядження працівників будівельних організацій на об’єкт будівництва у розмірі 22 млн 239 тис. 881 грн (без ПДВ). кож до ціни включені кошти додаткових інфляційних витрат в розмірі 1 млн 49 тис. 638 грн (без ПДВ), – повідомляє сайт “Олевськ онлайн”.


Витрати для ремон ліцею в селі Кирдани на Житомирщині

Єдиним учасником тендеру “Капільний ремонт Кирданівського ліцею Овруцької міської ради за адресою: вул. Лесі Українки, 2, с. Кирдани, Коростенського району, Житомирської області” з очікуваною вартістю 118 млн 364 тис. 923,20 грн в системі “Прозорро” було ТОВ “Міське будівництво”. Ця фірма запропонувала виконати роботи за 88 млн 844 тис. 380,86 грн – на 29 млн 520 тис. 542,34 грн дешевше від очікуваной вартості, яку готова була заплатити обласна адміністрація.

Зрештою, 10 жовтня Депармент регіонального розвитку Житомирської обласної державної (військової) адміністрації уклав договір капільного ремонту ліцею в селі Кирдани Овруцької громади.

Якщо перевести цю суму на місцеву вартість нерухомості, то на зекономлені від початкової ціни кошти можна було б купити 100 будинків з ділянками у цьому населеному пункті – буквально кожному учню цього ліцею.

У громади лишаються пиння: чому пріоритетність витрат з фонду відновлення вирішують не місцеві громади, а саме чиновники фонду? 

Зазначимо, як повідомлялось раніше, після розголосу у ЗМІ Житомирська обласна рада передумала проводити капільний ремонт казарми в Овручі з переобладнанням її на 36 квартир за ціною столичної новобудови. 

Ця публікація створена за підтримки “Black Sea Trust”, що є проєктом “German Marshall Fund of the United States”. “Black Sea Trust” або його партнери не обов’язково поділяють думку, висловлену у цій публікації.

Прокрутка до верху