“Штучний інтелект є загрозою катастрофічного рівня”: Британія, США, ЄС і Китай підписали спільну декларацію

“Штучний інтелект є загрозою катастрофічного рівня”: Британія, США, ЄС і Китай підписали спільну декларацію

"Штучний інтелект є загрозою катастрофічного рівня": Британія, США, ЄС і Китай підписали спільну декларацію

Великобританія, США, ЄС та Китай назвали штучний інтелект загрозою катастрофічного рівня. Країни підписали спільну декларацію. Це перший міжнародний документ, присвячений технології.

Йдеться про так звану декларацію Блетчлі. 28 країн світу підписали її у перший день саміту з безпеки ШІ, організованого британським урядом. Про це повідомляє The Guardian, передає OBOZ.UA, інформує UAZMI.org.

Також країни домовилися разом працювати над дослідженнями в галузі безпеки ШІ, навіть незважаючи на ознаки того, що США та Велика Британія конкурують між собою.

“Вперше країни погодилися з тим, що нам потрібно не лише незалежно, а й колективно розглядати ризики, пов’язані з передовим ШІ”, – заявила міністерка технологій Великобританії Мішель Донелан.

Читайте також: Штучний інтелект не вбиватиме людей: названо нову головну загрозу

“Ми вітаємо зусилля міжнародного співтовариства зі співробітництва в галузі ШІ для сприяння інклюзивному економічному зростанню, сталому розвитку та інноваціям, для захисту прав людини та основних свобод, а також для зміцнення суспільної довіри та довіри до Системи штучного інтелекту зможуть повністю реалізувати свій потенціал”, наголосив представник Китаю.

Крім того, Південна Корея погодилася провести такий саміт за півроку, а Франція – за рік.

При цьому єдиної думки щодо того, як може виглядати глобальний набір правил ШІ або хто має їх розробляти, поки що немає.

Читати новиниу на сайті UAINFO Посилання   

Поділитися