Скільки треба часу, щоб зомбі-апокаліпсис поширився великим містом: вчені шокували прогнозом

Скільки треба часу, щоб зомбі-апокаліпсис поширився великим містом: вчені шокували прогнозом

Скільки треба часу, щоб зомбі-апокаліпсис поширився великим містом: вчені шокували прогнозом

Якби у реальному світі з’явилася дивна хвороба, що перетворила б на зомбі хоча б одну людину, вона б поширилася великим містом лише за 7 годин. Наприклад, у столиці Фінляндії Гельсінкі від виявлення нульового пацієнта до необхідності оголосити карантин або вбити всіх зомбі мине менше доби.

Такого висновку дійшли дослідники з Університету Аалто, які у своїй роботі вирішили визначити швидкість поширення ймовірного зомбі-апокаліпсиса. Вони створили симулятор, який показав: якщо не запобігти масовому вимиранню за сім годин, зомбі “неминуче захоплять країну”, передає OBOZ.UA, інформує UAZMI.org.

Керівниця дослідження, професорка Пауліна Ільмонен зізналася, що не мала б здивуватися результатам дослідження, але це таки сталося.

“Я була здивована тим, як швидко ми повинні реагувати, щоб зберегти життя нашого населення”, – пояснила вона, додавши, що це змусило задуматися над такими категоріями як права окремих людей і права популяції.

Читайте також: Британський таблоїд попередив, що Китай розробляє зомбі-рушницю, яку віддадуть Путіну

Науковці стверджують: попри те, що початковою причиною дослідження був суто інтерес, воно може допомогти в боротьбі з майбутніми хворобами.

“Симуляція зомбі-чуми пропонує спосіб дослідити наслідки різних втручань і розглянути їх у контексті хвороб з різними характеристиками, такими як швидкість поширення або ступінь тяжкості”, – зазначила команда в описі дослідження.

Також автори роботи запропонували використати її для перевірки впливу дезінформації на поширення епідемії. Зокрема, часто “зомбовані” заперечують наявність у них хвороби.

Читати новиниу на сайті UAINFO Посилання   

Поділитися